زمان کنونی: 11-24-2014, 03:15 درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

کاربران در حال بازدید این موضوع:
انیمیشن های فوق حرفه ای!
07-11-2013, 19:58
ارسال: #1
انیمیشن های فوق حرفه ای!
دیدن انیمیشن هایی که دیگه زیادی حرفه ای هستن! همیشه برای من جالب و الهام بخش بوده..
میشه ازشون چیزهای زیادی یاد گرفت و همینطور توانایی های نرم افزار های مورد استفاده در ساخت اونها رو هم میشه بهتر درک کرد
توی این تاپیک انیمیشن های خیلی حرفه ای رو به هم معرفی و پیرامون اونها تبادل نظر می کنیم
برای شروع 2 انیمیشنی که تازگی دیدم رو آپلود کردم که واقعا شاهکار هستن. واقعا حیفه که این شاهکارها رو با کیفیت پایین ببینیم و از اونجایی که انیمیشن های معماری خیلی طولانی نیستن، من ویدیو ها رو با کیفیت HD 720p آپلود می کنم. ولی دوستان در حد سرعت اینترنت و توانشون هرطور که دوست دارن عمل کنن.
در ضمن حتما اگر نرم افزارهای مورد استفاده در ساخت انیمیشن ها رو می دونید، اونها رو ذکر کنید
ویدیوی اول در مورد یک اَبَر پروژه در ساحل میامی هستش که با دیدن انیمیشن متوجه عظمت و جزئیات پروژه خواهید شد. در حیرتم که این انیمیشن چطور ساخته شده..
لینک دانلود Miami Beach Square by BIG حجم 31 مگ
منبع
لینک دوم خیلی داغ هستش و همین هفته جزء کارهای برتر سایت Ronen Bekerman بوده که انیمشنی یک دقیقه ای از موزه ی بیلبائو هستش
لینک دانلود minute of Bilbao حجم 15 مگ
نرم افزار های مورد استفاده : 3dsmax, V-Ray & Lots of Post-Production
منبع
ارسال یک ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
پسنديدن پست نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربرانی که این پست را پسندیده اند:
Behnam, ستاره, fariborz110, keyvanshokooh, littleche, mohsen, shahriyar, sina, Amir Elyasi
07-11-2013, 21:46
ارسال: #2
RE: انیمیشن های فوق حرفه ای!
این دوتا که خیلی عالی بودن. از این به بعد چه شود! Cool

چیزی که باید در مورد انیمیشین سازی بهش توجه کرد اینه که اولا این کار با رندر ساده خیلی فرق میکنه، اگر در زمان رندر می بایست دید عکاسی خوبی می داشتیم اینجا باید نه تنها دید فیلمبرداری و نورپردازی خوبی داشته باشیم بلکه باید فیلمنامه (Script) هم داشته باشیم. بعضی شاید فیلمنامه رو با دیالوگ اشتباه بگیرن. اما برای ساختن فیلم های حرفه ای معماری قبلش فیلمنامه تهیه میشه و از روی فیلمنامه Storyboard ساخته میشه. و بعد شاید چندین نفر برای فقط چند دقیقه روزها کار کنن.
و دوما نکته نرم افزاری هم اینه که این جا دیگه فقط سروکارمون با موتورهای رندر و فوقش فوتوشاپ نیست. بلکه به غیر از موتورهای رندر، به نرم افزار های جلوه های ویژه (Motion Graphic) مثل Adobe Aftereffect و نرم افزارهای تدوین مثل Adobe Premier هم احتیاجه. توی هر دوتا فیلم های پست قبلی حضور Aftereffects کاملا مشخصه.

پروفایل من در پونیشا
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
مجتبی تاجی, fariborz110
07-12-2013, 01:31
ارسال: #3
مرسی بهنام جان
دقیقا دوست داشتم بحث وارد همین مسائل بشه.. که ساخت چنین انیمیشن هایی بسیار فراتر از دنیای رندر و فتوشاپه و در یک کلام یک "فیلم کوتاه" ساخته میشه..
این فیلم کوتاه مثل همه ی فیلم ها کارگردان، فیلمنامه، تدوین، صداگذاری، جلوه های ویژه، ستوری بورد، موسیقی متن و... داره و همچنین زحمت تیمی بزرگ با امکانات بسیار حرفه ای و استدیویی رو می طلبه
Behnam
07-12-2013, 08:49 (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-12-2013 09:04، توسط majid.)
ارسال: #4
ممنون بابت اطلاع رسانی. کار آلکس رومن با اینکه قدیمیه ولی خیلی زیباست و ضمنا جالبی کار به اینه که مدلینگ رندرینگ ساخت موسیقی و... رو یک نفر انجام داده
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=...5608,d.bGE

و ضمنا میتونید مراحل ساختش رو هم ببینید.

خیلی متاسفم بگم که یکی از شرکتهای ایرانی بدون اشاره به اصل کار ، کار آلکس رومن رو به اسم خودش به عنوان تبلیغ به بازار داده
Behnam, مجتبی تاجی, mohsen, مهسا
07-12-2013, 12:26
ارسال: #5
زبان عاجزه

وقتی کلیپ رو دیدم در اولین نگاه با نمونه انیمیشن هایی که برای پروژه ها در ایران انجام میشه مقایسه ای کردم به این نتیجه رسیدم که یک لبخند بزنم و سکوت کنم... Undecided
مجتبی تاجی, shahriyar
07-13-2013, 13:47
ارسال: #6
آقا این فیلم های مسبب افسردگی چیه آپلود میکنی ؟!!!

مردم دل دارن ! گناه دارن !!!

تازه با لومیون یه انیمشین زپرت گرفته بودم ! داشتم یه کوچولو به خودم میبالیدم !!! Big Grin Big Grin Big Grin

نامرده عجب حرکت هایی میزنن !!! Sad Sad Sad

ولی خداییش اگه اینور هم به این کارا بها میدادن و حق و مزد خالق اثر رو بهش میدادن بودن کسایی که انجام بدن ...

[img]http://littleche.persiangig.com/3234.gif[/img]
مجتبی تاجی, کیمیاگر, shahriyar, fariborz110
07-19-2013, 16:46 (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-19-2013 17:25، توسط Behnam.)
ارسال: #7
این فیلم راجع به پروپوزال شرکت OMA برای پروژه ساحل میامی هست (همون که در پست اول مجتبی فیلم پروژه پیشنهادی شرکت BIG رو راجع بهش آپلود کرده) از بین این دوتا شرکت سر انجام طرح OMA برنده شد .

دانلود یا تماشا از مدیافایر به حجم 173 مگابایت:
redevelopment of the Miami Beach Convention Center by OMA

در ضمن ساخت این فیلم و ارایه های شرکت OMA برای این پروژه رو DBOX انجام داده.

نمایی کلی از طرح شرکت BIG
نمایی کلی از طرح شرکت OMA

پروفایل من در پونیشا
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
مجتبی تاجی, littleche, shahriyar
07-19-2013, 17:13
ارسال: #8
چقدر این دو طرح و ارائه هاشون با هم فرق داشت! اولی فیلمی تبلیغاتی و پر زرق و برق و دومی فیلمی مستند بود که با قدرت تمام بخش های پروژه رو برای مخاطب باز می کرد و با دلیل توضیح میداد. حضور ابر معماری مثل رم کولهاس، توجه به جنبه های سبزِ پروژه و سخنوریِ تمام عیار مدیر شرکت، می تونه از دلایل مهم برنده شدن باشه. نکته ی جالب دیگه توجه به ساختمان های مهمِ مجاور و ارائه طرح های پیشنهادی برای اونهاست. مرسی بهنام عالی بود
Behnam, shahriyar
07-19-2013, 17:23
ارسال: #9
بله همین طوره. من به شخصه اگر میخواستم با دیدن فیلم یا ارایه های این دوتا شرکت یکی رو انتخاب کنم شرکت BIG رو انتخاب میکردم.
خود همین مسئله برنده شدن OMA نکته جالبیه.
به نظر من پروژه BIG ظاهر و نماهای پر زرق وبرقی داشت. همه چی شاد بود و ساحلی ولی پروژه OMA به لحاظ عملکرد شهری به خاطر چندتا نکته ای که کل پروژه روشون بناشده بود (تغییر جهت ساختمان اصلی، قرار دادن هتل روی ساختمان اصلی، پنهان کردن پارکینگ عظیم! زیر پارک) قوی تر به نظر می رسید و خوب... برنده هم شد.

پروفایل من در پونیشا
مجتبی تاجی, shahriyar
07-19-2013, 18:55
ارسال: #10
بار علمی خیلی زیادی داشت ...

عالی بود !

به نظر من اگه شرکت BIG اوایل انیمیشن ش رو بیشتر کش میداد و مسایل شهری ش رو بیشتر نشون میداد و با چند تا خط سریع ازش رد نمیشد ؛ اینقدر تفاوت توی قدرت تفکر و طراحی دو تا شرکت دیده نمیشد !

به نظر من کار شرکت BIG خوب بود و طبق استانداردهای موجود و شاید بالاتر از اون کارکرده بودن ولی شرکت OMA یه حرکت جدید توی ارائه انجام داد و یه جوریایی خلاقیت به خرج داد و مزد ش رو هم گرفت .

در پایان من حس میکنم زوم تیم کاری BIG روی کیفیت فضایی درون پروژه بود و زوم تیم کاری رم کولهوس روی ارتباط با فضای شهری و بافته شدن پروژه با متن شهر بوده که به اصطلاح به این نوع معماری ، معماری متنی میگن ... یعنی پروژه فضای منفکی از شهر نیست و جزیی از متن اون ه ... البته توی هر دو پروژه ها معماری سبز هم رونق داشت .

من باید 10 بار دیگه این فیلم بر و بچ کولهوس رو ببینم تا دقیقا متوجا بشم ! ای بسوزه پدر بی سوادی در انگلیسی !!! Confused

[img]http://littleche.persiangig.com/3234.gif[/img]
Behnam, مجتبی تاجی